Mokyklos muziejus

Mokyklos muziejus įkurtas 1985 metais mokytojos Aldonos Kantauskienės iniciatyva. Jame buvo eksponuojama nuo 1961 metų rinkta medžiaga apie mokyklos įkūrėjus, pirmuosius mokytojus, mokymo priemonės.
Mokytojas Virginijus Jokšas, dirbęs 1985–1988 metais, parašė keturių tomų Ginkūnų gyvenvietės istoriją, aprašė ginkūniečių senuosius amatus.
Nuo 1992 metų muziejui vadovauja istorijos mokytoja Alina Šivickaitė. Minint mokyklos šimtmetį, muziejus atnaujintas – pakeisti stendai, nupirkti nauji baldai, įkurtas etnografinis skyrius.
Muziejuje sukaupta virš tūkstančio eksponatų – apie septynis šimtus pagrindiniame fonde ir apie tris šimtus pagalbiniame. Vertingiausi eksponatai – senieji vadovėliai, mokinių mokyklos baigimo pažymėjimai ir tie eksponatai, kurie, manome, priklausė mokyklos įkūrėjams Zubovams – lygintuvas su inicialais N. Z.., pieno ir alaus buteliai, kokliai, pagaminti Aleksandrijos koklinėje ir virdulys.
Muziejuje rengiamos įvairiausios parodos – rašiklių, monetų, knygų, angelų, varpelių... Vyksta susitikimai su tautodailininkais, kolekcionieriais, buvusiais mokiniais..
Muziejuje lankėsi Šiaulių vyskupas E. Bartulis, seimo nariai R. Karbauskis, R. Baškienė, kitų mokyklų mokiniai ir mokytojai.

Adresas: Aušros g. 2, Ginkūnų k. Šiaulių rajonas.
Tel.: (8 41) 58 92 70, 8 616 43 908, el. paštas alinasivic@gmail.com
Vadovė – Alina Šivickaitė.

Informacija lankytojui

Darbo laikas:
pirmadieniais – penktadieniais 9–15 val.
Savaitgaliais ir švenčių dienomis muziejų galima aplankyti iš anksto susitarus telefonu.