Pagal Įstatymą informacija apie pažeidimus teikiama dėl:

• pavojaus visuomenės saugumui ar sveikatai, asmens gyvybei ar sveikatai;
  • pavojaus aplinkai;
  • kliudymo arba neteisėto poveikio teisėsaugos institucijų atliekamiems tyrimams ar teismams vykdant teisingumą;
  • neteisėtos veiklos finansavimo;
  • neteisėto ar neskaidraus viešųjų lėšų ar turto naudojimo;
  • neteisėtu būdu įgyto turto;
  • padaryto pažeidimo padarinių slėpimo, trukdymo nustatyti padarinių mastą;
  • kitų pažeidimų.

Įstaigos vadovo patvirtintas vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų įdiegimo ir jų funkcionavimo užtikrinimo tvarkos aprašas.

Asmuo, norintis pateikti informaciją apie pažeidimą, gali tai padaryti vienu iš įstaigoje įdiegtu vidiniu pranešimų kanalu:

Informaciją apie pažeidimą vidiniu kanalu teikiantis asmuo turi užpildyti nustatytos formos pranešimą apie pažeidimą (peržiūrėti dokumentą) arba apie pažeidimą pranešti laisvos formos pranešimu, kuriame jis privalo nurodyti, kad pranešimas teikiamas vadovaujantis Pranešėjų apsaugos įstatymu ir jame turi būti pateikta Tvarkos aprašo 10 punkte nurodyta informacija:

• kas, kada, kokiu būdu ir kokį pažeidimą padarė, daro ar rengiasi padaryti ir pan.;
  • sužinojimo apie pažeidimą data ir aplinkybės;
  • vardas, pavardė, asmens kodas, darbovietė kiti kontaktiniai duomenys;
  • jei įmanoma, pateikite bet kokius turimus dokumentus, duomenis ar informaciją, atskleidžiančią galimo pažeidimo požymius.
347450402_1596868454143375_672546391715856415_n.jpg
2023 m. Šiaulių r. ugdymo įstaigose ypatingas dėmesys skiriamas prevenciniams užsiėmimas apie psichoaktyviąsias medžiagas (žalingus įpročius, rūkymą, el. cigaretės, narkotikus, alkoholį ir kt.). Per metus planuojami bent trys tęstiniai užsiėmimai su tos pačios klasės mokiniais.
Gegužės mėnesį Ginkūnų progimnazijos šeštų klasių mokiniams vyko antroji prevencinė pamoka „Medžiagos, kurios sukelia priklausomybes“.

336506963_592954602856865_1693938180868660423_n.jpg

Kovo 16 d. 1–2 klasių mokiniai dalyvavo praktiniuose burnos higienos užsiėmimuose su higieniste Aida Guraite-Kiuberiene. Veiklų metu vaikai sužinojo apie burnos higienos svarbą dantims, kaip taisyklingai juos valyti, kokias priemones naudoti bei koks maistas tinkamas burnos ertmei. Šiaulių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras padovanojo mokiniams po naujo dantų šepetėlį.

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) įgyvendina Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“, kurio tikslas – atnaujinti bendrojo ugdymo turinį ir užtikrinti veiksmingą jo diegimą. Bendrosios programos – Nacionalinio lygmens ugdymo turinį reglamentuojantis dokumentas, padedantis siekti Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme nustatytų priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo tikslų.

Kodėl būtina atnaujinti ugdymo turinį?

Ugdymo turinys atnaujinamas remiantis švietimo būklės analize.  Atnaujinimo tikslas – užtikrinti aukštesnę bendrojo ugdymo kokybę. Bendrųjų programų atnaujinimo kryptys:

• stiprinti asmens savybių ir vertybių ugdymą;
  • sukurti sąlygas kiekvienam mokiniui pasiekti aukštesnius rezultatus, suteikiant tvirtus ir tvarius žinių pagrindus, dalykų turiniu ugdant kompetencijas.

Atnaujintą ugdymo turinį planuojama įgyvendinti etapais ir pradėti ugdymą organizuoti pagal atnaujintas bendrąsias ugdymo programas:

• nuo 2022-09-01 priešmokyklinio ugdymo programoje;
  • nuo 2023-09-01 pradinio ugdymo 1, 3 ir pagrindinio ugdymo 5, 7 klasėse;
  • nuo 2024-09-01 – 1-8 klasėse.

Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos atnaujinto ugdymo turinio įgyvendinimo ir koordinavimo komandos veiksmų ir priemonių planas 2023–2024 mokslo metams.

Naudingos nuorodos

1. Pasirengimas ugdymo turinio atnaujinimui.
  2. Dėmesys kiekvieno mokinio mokymuisi ir pažangai (įtrauktis diegiant atnaujintas BP).
  3. Veikimas kartu su socialiniais partneriais įgyvendinant atnaujintą ugdymo turinį.
  4. Svarbiausia informacija apie Ugdymo turinio atnaujinimo procesus.
  5. Mokytojams apie kompetencijas.
  6. Tėvams apie UTA.
  7. Bendrosios programos.
  8. NŠA interneto svetainė https://www.mokykla2030.lt
  9. ATMINTINĖ | Kaip pasiruošti atnaujinto ugdymo turinio diegimui?

Informacija ruo6iama.

aaaa