PROJEKTAS „SAVE WATER, SAVE LIFE" (trečioji diena) (2017-04-26)

Ketvirtadienį prisimemame ne tik kaip pačią šilčiausią, bet kaip ir pačią aktyviausią projektinės savaitės dieną.
Iš ryto aplankėme paukštininkystės ūkį „Rozas". Šeimininkai – latvių šeima – išsamiai papasakojo apie savo augintinius: stručius, kalakutus, antis, žąsis, povus, fazanus, putpeles, vištas. Įdomu buvo palyginti visų jų kiaušinius (ar žinote, kad emu kiaušinis yra tamsiai žalios spalvos?!) bei paragauti putpelių kiaušinukų (virtų ir nevirtų 😊).

Atsisveikinę su ūkininkais skubėjome į koncertą kultūros centro salėje. Klausėmės latviškų dainų apie upes, jūrą, grožėjomės latvių atliekamais linksmais šokiais, dainavome dainą angliškai, estiškai, latviškai ir lietuviškai, grojome skudučiais ir pašokome „Grečenikę".
Po pietų keliavome į turizmo ir poilsio centrą „Ezernieki". Ten savo kojų ir proto miklumą bei komunikacinius įgūdžius lavinome komandinėse orientacinėse varžybose ir įdomiose sportinėse estafetėse.
Vakare mokiniai linksminosi piratų vakarėlyje, o mokytojai aplankė Latvijos tautos didvyrio, pirmojo šalies karinių pajėgų vado Oskaro Kalpako (jo vardu pavadinta mokykla, kurioje svečiavomės) gimtinę.