METŲ SPORTO ŠVENTĖ„OLIMPINIS RUDUO – 2017“ – GINKŪNUOSE (2017-09-28)

Rudenišką penktadienio rytą Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokykla gausų dalyvių būrį sukvietė į Šiaulių rajono mokinių sporto šventę, Europos judumo savaitės baigiamąjį renginį, „Olimpinis ruduo –2017“. Šios žaidynės – tai savotiška gyvenimo mokykla, jose dalyvavo net dvidešimt dviejų mokyklų jaunieji sportininkai, jų čia buvo daugiau nei 400. Stadionas šurmuliavo nuo pat ankstyvo ryto, žygiavo dalyvių kolona, Olimpinę vėliavą ir Olimpinį deglą nešė geriausi mokyklos sportininkai Sonata Ananeva ir Klaudijus Kačkis. Šventės dalyvius linksmai nuteikė daina „Kamuolys tavo rankose“, kurią atliko Augustė, Emilija, Simona ir Visvaldas, bei mokyklos grupės „Mozaika“ šokis.

Susirinkusiuosius pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvydienė. Jauniesiems sportininkams išlikti ryžtingiems palinkėjo daugkartinė Lietuvos čempionė olimpietė Rasa Drazdauskaitė. Dalyvius pasveikino ir šventės atidarymą paskelbė mokyklos direktorė Daiva Jagminienė.
Teisėjų vardu prisiekė vyriausioji teisėja Jadvyga Jurevičienė. Ji patvirtino, kad šios žaidynės bus daugelio jėgų išbandymas ir įrodymas sau patiems, kad neįveikiamų dalykų nėra, reikia tik ryžto ir sportinės dvasios. Dalyvių vardu priesaiką tarė Klaudijus Kačkis. Padangėn kilo spalvoti balionai, kuriuos, skambant mokyklos dainai, paleido patys mažiausi mokyklos ugdytiniai – būsimieji Olimpiados dalyviai.
Gausus būrys dalyvių bei sirgalių išsiskirstė po įvairias rungtis. Varžybos prasidėjo lengvosios atletikos krosu. Tai bėgimas „Šapnagiai-Ginkūnai", skirtas mokyklos direktoriui Alvydui Lunskiui atminti ir vykstantis jau septynioliktą kartą. Vėliau vieni žaidė kvadratą, kiti tinklinį, futbolą, krepšinį. Vyko ir atsispaudimų, prisitraukimų, šuoliukų su šokdyne bei smiginio varžybos. Darbo netrūko teisėjų komandai, kuri registravo prizininkus ir nugalėtojus.
Sportas – vienas iš svarbiausių dalykų gyvenime. Tai judėjimas ir sveikata. Kitąmet visi jaunieji sportininkai susitiks Gruzdžiuose ir sieks dar puikesnių rezultatų.
Organizatoriai dėkoja šventės rėmėjams Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos už saugaus eismo prizus dalyviams bei UAB „Elme Messer Lit“ už aukštai pakilusius balionus.
Kūno kultūros mokytoja Jadvyga Jurevičienė